Τη Δευτέρα 12-05-2024 πραγματοποιήθηκε ενημέρωση των γονέων του σχολείου μας για την ενδοοικογενειακή βία, από την κυρία Δήμητρα Ανδρεοπούλου, Διευθύντρια του Τμήματος Ενδοοικογενειακής Βίας της Αστυνομίας Αγρινίου. Κατά τη διάρκεια της ομιλίας, την οποία παρακολούθησαν όλοι με αμείωτο ενδιαφέρον, υπήρξε γόνιμος διάλογος και η κυρία Ανδρεοπούλου απάντησε εμπεριστατωμένα σε όλα τα ερωτήματα που διατύπωσαν οι συμμετέχοντες γονείς. Η εκδήλωση έγινε στα πλαίσια της Σχολής Γονέων του Γυμνασίου Νεάπολης που λειτουργεί με πρωτοβουλία της Κοινωνικής Λειτουργού του σχολείου μας κυρίας Πολυξένης Παπαναστασίου. Η εκπαιδευτική κοινότητα του σχολείου μας ευχαριστεί πολύ την κυρία Ανδρεοπούλου για την εισήγησή της , η οποία πιστεύουμε ότι χρειάζεται να γίνει στο άμεσο μέλλον και προς τους μαθητές/τριες του σχολείου μας.